SgS Tanıtım
SgS Tanıtım
SgS Tanıtım
SgS Tanıtım
SgS Tanıtım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SgS Tanıtım

Mersinin Tüm Güzellikleri Resimleri ve Truzim Alanları Çalışması

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Taşucu Tanıtımı

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Taşucu Tanıtımı Empty
MesajKonu: Taşucu Tanıtımı   Taşucu Tanıtımı EmptyC.tesi Haz. 20, 2009 8:13 pm

TAŞUCU TANITIM:

Taşucu, Mersin İli Silifke İlçesi'ne bağlı bir belde olup Türkiye’nin Akdeniz’e ve Kıbrıs’a açılan çok önemli bir kapısı konumundadır. Taşucu’nun bu jeopolitik konumu, iklim ve arazi durumu ilk çağlardan beri insanların büyük ilgisini çekmiştir. Toros Dağları’nın yeşili ile Akdeniz’in mavisinin kucaklaştığı bir noktada kurulmuş; iklimi, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ile yerli, yabancı herkesin beğenisini kazanan, bu nedenle dünyanın her yerinden insanların gelip yerleştiği veya tatilini geçirdiği, gün geçtikce büyüyen şirin bir beldemizdir.

Şirin beldemizin geçim kaynakları arasında tarım, ticaret, balıkçılık ve turizm bulunmaktadır. Tarım alanında portakal, mandalina, limon ve çilek ön plandadır. Her yıl Taşucu Gümrüğü’nden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne deniz yoluyla binlerce kişi giriş-çıkış yapmaktadır. Bu geçişlerde belde esnafına ve ticari hayata canlılık getiriyor.
BÖLGEDE TURİZM:
Taşucu, tarihi ve doğal güzellikleriyle, jeopolitik konumuyla Akdeniz’in ve Türkiye’nin en gözde beldelerinden biridir.

Turizm alanında bir çok değere sahip bu bölgenin tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri, yılın 300 günü güneşli iklimi, temiz kıyı bandı ile büyük bir turizm potansiyeline sahip olan ve ekonomisinin önemli bir bölümünü turizmin oluşturduğu Taşucu Beldesi herkese ve her keseye hitap edebilen bir tatil ve turizm cennetidir.

Bölgesinde Grek, Roma, Selçuklular ve Osmanlı dönemlerinden bir çok yapı ve eser bulunduran Taşucu aynı zamanda Hristiyanlar için kutsal olan Ayatekla Bazilikası araştırmacıların ve insanların büyük ilgisini çekmektedir.

Bölgenin güneşlenme süresinin fazla oluşu, denizinin ve havasının temiz olması, içinde nesli tükenmekte olan birçok bitki, kuş türü ve deniz canlısını barındıran Göksu Delta'sı, kamping alanları, yaylalarının doğal güzelliği, Göksu Nehir’inde rafting heyecanı ve sıcak insanlarıyla turizm alanında gelişmekte olan etkenlerdir. Taşucu Beldesi aynı anda kültür, deniz, inanç, yayla ve doğa turizminin yapılabildiği nadir bölgelerdendir.
http://www.sgstanitim.com

Taşucu Tanıtımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gülnar Tarihi ve Tanıtımı
» Mersin Silifke Tanıtımı ve Tarihi Yapısı
» Tarsus Tanıtımı ve Tarihi Yapısı
» Mersin Mut Tanıtımı ve Tarihi Yapısı
» TAŞUCU TEKNE TURLARI SGS TUR